Joie i-Harbour - skutočne výborná voľba

V dnešnom článku sa bližšie pozrieme na pokračujúcu autosedačku od značky Joie. Model i-Harbour Signature odštartoval svoju púť v našich končinách v roku 2022 a za túto dobu si získal veľa spokojných zákazníkov. Prečo je tomu tak, sa dočítate v nasledujúcich riadkoch. Pokúsime sa Vám všetky hlavné vlastnosti vysvetliť jednoducho - bez cudzojazyčných názvov tak, aby ste im čo najľahšie porozumeli.

recenzia autosedačka jopie i-Harbour

Joie i-Harbour - pre aké deti je určená?

Autosedačka je schválená pre deti s výškou postavy od 40 do 105 cm. Využíva sa ako pokračovacia autosedačka po vajíčku. Presúvajú sa do nej deti, ktoré už vedia samostatne sedieť - to je jeden z hlavných indikátorov, od kedy autosedačku i-Harbour môžete začať používať. Ak by sme vekovo zovšeobecnili možnosť využitia, tak spodná hranica využiteľnosti začína na veku okolo 8-10 mesiacov. Horná hranica využiteľnosti je buď výšková (105 cm), prípadne hmotnostná (18,5 kg). Reálne využitie je do veku cca 3,5 až 4 rokov.

Funkčné a bezpečnostné prvky

Inštalácia do auta

Táto autosedačka je súčasťou modulárneho systému a na jej inštaláciu je nutné mať zakúpenú isofixovú základňu Joie i-Base Encore. Tá sa do automobilu inštaluje pomocou systému Isofix - je teda potrebné mať automobil, ktorý má úchyty Isofix. Ak si chcete doplniť vedomosti o isofixe, tak tie máme zhrnuté v samostatnom článku nášho blogu.

Vložka autosedačky

Vložka autosedačky Joie i-Harbour je viacprvková - jej jednotlivé segmenty sú pospájané cvokmi a dajú sa od seba jednoducho oddeľovať. Tým si viete jednoducho upravovať výsledný tvar vložky podľa aktuálnej veľkosti dieťatka. Dohromady sa vložka skladá z troch dielov:

 1. základná časť s bočnými vymedzovacími prvkami
 2. spodný klin - ten upravuje polohu do komfortnej polohy na ležanie
 3. podložka hlavičky

Možnosti polohovania

Polohovanie si môžeme rozdeliť na 2 základné osi, v ktorých autosedačku môžeme polohovať.

 1. Rotácia o 360° na Isofixovej základni - vďaka tejto vlastnosti hravo zmeníte protismernú polohu na posmernú, prípadne si autosedačku natočíte do dverí. Táto poloha je skvelá pre jednoduchú manipuláciu s dieťaťom - hravo ho do sedačky vložíte aj vyberiete. Uľahčí Vám to aj zapútanie pásmi.
  Otáčanie je veľmi jednoduché - zahájite ho stlačením poistky na boku autosedačky - táto poistka je na každej strane a je dobre dostupná či už zo strany dverí, alebo z pozície spolusediacej osoby v zadnej lavici.
 2. Naklápanie autosedačky - Joie i-Harbour sa dá naklápať do veľmi komfortnej polohy na ležanie. Dokonca si dovolíme tvrdiť, že je asi najviac naklopiteľnou autosedačkou vo svojej kategórii. Rozsah polohovania je skutočne výnimočný a hravo si poradí aj so šikmými sedadlami v automobile.

autosedačka joie i-harbour poskytuje komfortnú polohu na ležania a je vhodná aj na dlhé trasy

Pútanie do autosedačky

Autosedačka je vybavená 5-bodovými bezpečnostnými pásmi. Tie zaisťujú spoľahlivé zapútanie dieťatka. Pri vkladaní dieťaťa oceníte magnety, ktoré držia pásy bokom tak, aby Vám pri manipulácii s dieťaťom nezavadzali. Určite oceníte aj jednoduché nastavenie výšky hlavovej opierky. Tá je spojená s pásmi a automaticky sa Vám k výške opierky hlavičky dopasuje aj výška pásov. Polstrovanie na pásoch je zo spodnej časti vybavené protišmykovou úpravou, ktoré bezpečne zadrží dieťa počas krízových situácií.

Použité materiály a starostlivosť

Model i-Harbour je dostupný v dizajnovom prevedení Signature - táto prémiová produktová línia využíva poťahy s vyššou gramážou, než základná produktová kolekcia Joie. Poťahové materiály Signature sú tak odolnejšie voči oderu a majú väčšiu životnosť. Celkový vizuál autosedačky je veľmi zaujímavý a pôsobí luxusne nielen na pohľad, ale aj na dotyk. Poťahy je možné sňať a v prípade potreby oprať - odporúčame šetrný program na 30°C.

Bezpečnosť

 • Ochrana pri bočnom náraze - o bezpečie dieťatka pred bočnými nárazmi sa stará exkluzívna opierka hlavy Tri-Protect™ s pamäťovou penou Intelli-Fit™, ktorá bola vyvinutá pre optimálne zabezpečenie hlavy a krku tým, že absorbuje sily pri momente nárazu a chráni krehké telo - hlavne hlavičku a krk.
 • Odnímateľný panel Guard Surround Safety™ pridáva dodatočnú ochranu pri bočnom náraze - naklikáva sa na autosedačku zo strany, kde sú dvere
 • Opierka hlavičky s jednoduchou obsluhou - spolu až 6 výškových pozícii, ktoré môžete nastaviť na opierke hlavičky. A to len jednou rukou.
 • Zosilnená škrupina sedadla oceľovými prvkami pre ešte väčšiu pevnosť.
 • Trojdielna vložka sa výborne prispôsobí veľkosti dieťaťa. Dá sa upravovať podľa potreby a aktuálnej veľkosti dieťaťa.
 • Systém opierky hlavy prepojenej s popruhmi Grow Together™

NAŠE HODNOTENIE AUTOSEDAČKY JOIE i-HARBOUR:

PLUSY

 • využiteľnosť do 18,5 kg alebo do 105 cm
 • možnosť využívať v protismere počas celej doby používania
 • veľmi veľký rozsah naklápania do ľahu - autosedačka je bez problémov kompatibilná aj s automobilmi, ktoré majú výrazný sklon sedákov
 • jednoduchá manipulácia - vďaka oddeleniu od isofixovej základne je prenášanie medzi dvomi automobilmi jednoduchšia
 • veľmi kvalitné prevedenie po konštrukčnej aj estetickej stránke
 • vzdialenosť od operadla vytvára v protismernej polohe dostatok miesta na nožičky
 • stabilita na isofiixovej základni
 • magnety na popruhoch uľahčujúce vkladanie dieťaťa do auta - pásy Vám nezavadzajú
 • výborne riešená vložka - prispôsobí sa veľkosti dieťatka
 • možnosť prania poťahu
 • veľmi dobre rozvrhnuté ovládacie prvky

MÍNUSY

 • pútanie len na systém isofix
 • základňa nemá poistku, ktorá znemožní otočenie do smeru jazdy pre deti menšie než 15 mesiacov (bežná funkcia konkurenčných modelov)

ZÁVEREČNÝ VERDIKT

Nová generácia autosedačiek Joie, kde i-Harbour môžeme zaradiť, posunula latku vo svojej triede opäť o pár stupienkov vyššie. Ponúka Vám skutočne výraznú možnosť polohovania do ľahu. Vďaka nemu výborne sedí v každom aute a dieťa bude počas jazdy vo veľmi komfortnej polohe. Spolu so základňou i-Base Encore vytvára veľmi funkčný celok. Pripomíname, že na základňu sa dajú nasadiť aj vajíčka Joie, čo je veľmi pozitívne a základňu tak môžete používať od najmenšieho bábätka až do 4 rokov.

U autosedačiek Joie sme si zvykli na vysokú mieru ich bezpečnosti. Rovnako aj i-Harbour je nabitá najnovšími technológiami, ktoré rodičom uľahčia život a hlavne sa postarajú o komfort a bezpečie detí aj počas dlhých a náročných ciest.

Ak sa neviete rozhodnúť akú pokračovaciu autosedačku zvoliť pre svoje dieťa a rozpočet máte stanovený na sumu okolo 500 €, tak na i-Harbour rozhodne zaostrite.

autosedačku Joie i-Harbour si môžete vyskúšať aj u nás na predajni

Autosedačku Joie i-Harbour môžete zakúpiť aj u nás na predajni v Považskej Bystrici

Nezabudnite v našej ponuke preskúmať aj tieto kategórie: