Od narodenia do 13 kg

Najpredávanejšie

10 položiek celkom

Zháňate pre svoje dieťatko prvú autosedačku? Drvivá väčšina rodičov siahne po presne tejto kategórii - autosedačke od narodenia do 13 kg, ktorá sa ľudovo nazýva aj vajíčko. Jedná sa o autosedačku, ktorá je tvarovo čo najviac prispôsobená malým pasažierom a je teda ideálna na prevážanie najmenších detičiek. Vždy je táto autosedačka otočená v protismere jazdy a je potrebné dať veľký pozor, aby bola k vozidlu pripútaná správne. Chráni predsa ten najväčší poklad, aký máte.

#showmore#

Bezpečnosť na prvom mieste

Pri výbere prvej autosedačky je dôležité, aby bola hlavne bezpečná. Za nás - najjednoduchší spôsob ako si vybrať a nestratiť sa v spleti informácii, je nechať si poradiť od kvalifikovaného predajcu. Naša predajňa funguje od roku 2016. Za toto obdobie nám prešlo rukami veľké množstvo detského tovaru, vrátane autosedačiek. Ak si teda neviete dať rady, ozvite sa a s výberom určite pomôžeme.

Pútanie do automobilu

Každé vajíčko môžete do automobilu pútať pomocou bezpečnostných pásov vozidla. K Väčšine modelov sa dá dokúpiť isofixová základňa (báza), ktorá zjednodušuje pútanie a minimalizuje nesprávne zapútanie do vozidla. Základňa ostáva nakliknutá vo vozidle a autosedačka sa na ňu jednoduchým spôsobom "naklikne". O správnom zapútaní vás v prípade základne budú informovať zelené kontrolky.

Obzvlášť pri pútaní pomocou pásov treba byť dávať pozor na správny spôsob zapútania do auta. Tento úkon nie je extra zložitý, no aj napriek tomu ho štatisticky nezvláda až cca 70% rodičov.

Autosedačku môžete osadiť aj na kočík

Výhodou vajíčka je fakt, že ho môžete jednoducho vziať do ruky a dieťa v ňom presúvať bez prekladania. Väčšinu modelov viete aj jednoducho nakliknúť na konštrukciu kočíka pomocou adaptérov, ktoré sa dajú k väčšine kočíkov dokúpiť. Odporúčame v tomto prípade vyskúšať kompatibilitu s danou konštrukciou kočíka, nakoľko sa občas môže stať, že nemusia byť medzi sebou kompatibilné.

Dva krát meraj a raz rež - skúsiť si autosedačku je fajn

Keďže autosedačku budete používať niekoľko rokov, tak je fajn si ju vyskúšať či už do auta, prípadne na predajni z hľadiska používateľského komfortu a samozrejme z hľadiska ergonómie pre dieťatko. U nás si autosedačku môžete vyskúšať bez problémov a radi vám ju do auta aj bezpečne nainštalujeme. Pokiaľ to k nám máte ďaleko, neváhajte nás kontaktovať a radi Vám individuálne pomôžeme pri výbere s ohľadom na Vaše požiadavky. Predaju autosedačiek sa venujeme od roku 2016 a vieme tak odborne poradiť s výberom.