Jedálenské stoličky

Najpredávanejšie

54 položiek celkom
Zábrana Mini na stoličku Nomi
€44,95

Bezepečnostná obruč k stoličkám Nomi - jednoducho ju nainštalujete k stoličke a dieťa bude sedieť bezpečne bez obmedzovania jeho možností pohybu.

Kód: 20124/BLA
Pukltík Tray na rastúcu stoličku Nomi
€49,95

Jedálenský pultík k stoličke Nomi - dá sa nakliknúť na zábranu Mini.

Kód: 20115/BLA
Polstrovanie Cushion na rastúcu stoličku Nomi
€49,95

Polstrovanie k rastúcej stoličke Nomi - pre pohodlnejšie sedenie Vašich detí v tejto obľúbenej stoličke.

Kód: 20112/GRE
Prenosná jedálenská stolička Chicco Chairy
€50,99

Prenosná jedálenská stolička - použiteľná na jedálenskej stoličke. Ako jedna z mála týchto stoličiek sa dá používať aj bezpečne položená na zemi.

Kód: 79177.0029AGS
Podsedák na jedálenskú stoličku stoličku Baby Einste 2v1 Dine & Discover
€67,95

Podsedák na jedálenskú stoličku s aktvity hracím pultíkom. Ideálny na cestovanie a sa mozrejme aj na domáce použitie. Nosnosť sedáka je 23 kg.

Kód: 12649-1AGS
Detská cestovná jedálenská solička Asalvo Anywhere
€43

Prídavná detská stolička - booster. Slúži na sedenie pri kŕmení. Výhodou je, že si ju môžete jednoducho prenášať kam chcete - je ideálna na cesty vďaka...

Kód: AS17673
Infantino Detská stolička 4v1 Grow-With-Me Kód: 303057INF
Hore
Ďalšie produkty

Detská jedálenská stolička a jej výber je veľmi dôležitý pre Vás aj Vaše dieťa. Dieťa v nej strávi nemalú časť svojho života, takže určite treba pri výbere brať do úvahy viac vlastností, ktoré stolička na kŕmenie ponúka. Aby sme Vám možno uľahčili výber, tak hlavné vlastnosti, ktoré odporúčame sledovať sú nasledovné:

Polohovanie

Väčšina stoličiek sa dá polohovať - samostatne sa zväčša polohuje chrbtová opierka a samostatne opierka nožičiek. Rozsah polohovania býva rôzny. Väčšina stoličiek sa používa od cca 6 mesiacov - pri týchto stoličkách je v najsklopenejšej polohe dieťa v "polosede". Spomenúť treba aj možnosť výškového nastavenia sedacej časti - prispôsobíte si tak stoličku podľa výšky stola.

Sú však stoličky, ktoré sa dajú polohovať aj vo väčšej miere - polohovanie je možné takmer do úplného ľahu. Tieto stoličky je možné používať aj u najmenších detičiek.

#showmore#

Pre deti, ktoré už vedia samostatne sedieť sú vhodné stoličky, ktoré polohovanie nemajú. Tie sú častokrát "rastúce" a majú aj vyššiu nosnosť, s dlhodobejšou využiteľnosťou.

Takže zvážiť treba odkedy chcete stoličku používať - ak od skorého veku, tak odporúčame siahnuť po stoličke s výraznejším naklápaním.

Manipulácia

Stolička by mala byť jednoducho ovládateľná. Väčšinou sú stoličky na kŕmenie vybavené kolieskami, ktoré uľahčujú manipuláciu v rámci bytu. Skoro všetky stoličky je možné zložiť do spratného stavu. nezaberajú vtedy moc miesta a sú ideálne aj na prepravu.

Materiály poťahu

Poťahy na detských jedálenských stoličkách sú ľahko čistiteľné. Väčšina je z PVC, ale veľkej obľube sa tešia aj stoličky s koženkovým povrchom poťahu. Práve koženkové poťahy pôsobia útulnejšie a sú aj príjemnejšie na dotyk.

Bezpečnosť a komfort

Stolička by mala byť vybavená bezpečnostnými popruhmi, aby dieťa sedelo bezpečne na mieste. Malo by mať dostatok miesta na sedenie. Fajn je aj možnosť nastavenia vzdialenosti tácky na jedenie od dieťatka - viete tak vytvoriť priestor na pohodlné papanie, či hranie.

Niektoré modely majú v spodnej časti praktický košík, do ktorého si môžete vložiť potreby na kŕmenie, prípadne hračky.