Predstavujeme Nuna Pruu

autosedačka Nuna Pruu recenzia

Výrobca detských doplnkov Nuna na trh dlhodobo prináša nadštandardnú kvalitu. V roku 2024 sa medzi autosedačkami mihla na oko zaujímavá autosedačka s modelovým označením PRUU. Od uvedenia na trh prešlo pár mesiacov a medzi zákazníkmi sa stala veľmi obľúbenou aj napriek tomu, že o nej nepočuli. Prečo je tomu tak, sa dočítate v tejto krátkej recenzii.

Zdedené gény od staršieho súrodenca

Nuna Pruu už na prvý pohľad pripomína model Nuna Todl. A skutočne je tomu tak. Na prvý pohľad by ste si ich možno aj pomýlili. Vrchné časti sú defakto rovnaké - rozdiel spozorujete až na základni. Pri Pruu nie je možné sedačku zo základne vykliknúť a sňať. Sú spojené pevným putom na celú dobu používania a sú tak nerodeliteľnou dvojicou.

Nuna Todl ako súčasť cetovného systému Next je od základne oddeliteľná. Môžeme teda konštatovať, že je ideálna pre zákazníkov, ktorí už vlastnia základňu Nuna Base Next s vajíčkom Arra , ktoré plánujú vymeniť za pokračovaciu sedačku.

autosedačka Nuna Todl Next a Nuna Pruu rozdiely

Nájdete rozdiel medzi Nuna Pruu a Nuna Todl? Je len v základni.

Komfort kam sa pozriete - pre dieťa i rodiča

To, že Nuna si dáva záležať na kvalite použitých materiálov je známe už dlhú dobu. Aj Pruu dostala do vienka poťahy kvalitnej zmesi s obsahom merino vlny v prevedení Tencel Lyocell - tá je veľmi príjemná na dotyk a má výborné vlastnosti z hľadiska termoregulcie či s reguláciou vlhkosti. Poťahy je možné sňať a v prípade potreby oprať - odporúčame šetrný program na 30°C.

Autosedačka je dodávaná so zmenšovacou vložkou, ktorá je zložená z dvoch častí, ktoré sú spojené cvokmi. Luxusne pripevnený k opierke hlavičky je vankúšik, ktorý sa dá jednoducho zdemontovať, pokiaľ by začal dieťatku prekážať.

Miesto na nožičky v protismernej orientácii je veľmi slušné. Autosedačka je vďaka základni s opornou časťou odsadená od operadla v dostatočnej vzdialenosti. Veľmi pozitívne hodnotíme aj to, že pred dieťaťom nie je žiadna pevná časť, ktorá by mu mohla prekážať pri uložení nožičiek.

Pokiaľ máte auto so "šikmými sedadlami", tak oceníte rozsah naklápania,  ktorý je možný do skutočne výrazného ľahu. Vďaka tomuto nadštandardnému rozsahu polohovania je autosedačka vhodná do väčšiny automobilov. Postupne ako dieťa rastie môžete nastavovať výškovo aj opierku hlavičky, ktorá je prepojená s pásmi, kde sa automaticky mení ich výška spolu s opierkou hlavy.

Rodičia ocenia rozloženie ovládacích prvkov, ktoré sú bez problémov dostupné a nič nebráni manipulácii so sedačkou. Na otáčanie sedačky slúžia tlačidlá na bokoch. Polohovanie sa obsluhuje v oblasti medzi nožičkami dieťaťa. Výškové polohovanie opierky hlavy sa nastavuje cez tlačidlo vo vrchnej časti opierky hlavy.

O benefitoch 360 stupňového  otáčania asi veľa písať nemusíme. Jednoducho a rýchlo viete zmeniť orientáciu sedačky v automobile a umožňuje sedačku natočiť do dverí, čím sa uľahčuje rodičovi vkladanie a vyberanie dieťaťa z auta.

Používanie a inštalácia do auta

Autosedačka je váhovo limitovaná 19-timi kilogramami pre dieťa. Výškový limit postavy je 105 cm, čo je vekovo do cca 4 rokov. Inštalácia je veľmi jednoduchá. Na autosedačke sú výborne označené kontrolné body. Tie Vás vizuálne upozornia na správnu/nesprávnu inštaláciu vo vozidle. Nuna Pruu je nainštalovateľná výhradne pomocou Isofix systému, takže staršie automobily bez Isofix-u majú smolu (isofix je v sériovej výbave vo vozidlách od roku 2011 - ročníky od r.v. 2006 mávajú Isofixové úchyty bežne vo výbave).

Bezpečnostné prvky

Nuna Pruu disponuje najpokročilejšími bezpečnostnými prvkami, ktoré spoločnosť Nuna vyvinula v segmente autosedačiek v posledných rokoch. Medzi tie najdôležitejšie patria tieto:

  • Patentovaná pamäťová pena Tailor tech™ a pena absorbujúca energiu EPP poskytujú extra úroveň bezpečnosti
  • Odnímateľná ochrana proti bočnému nárazu (SIP) môže byť použitá na oboch stranách sedadla
  • Integrovaná základňa True lock™ , vďaka ktorej je inštalácia rýchla, jednoduchá a bezpečná
  • Funkcia Smart-swivel lock, ktorá zaisťuje, že prechod z protismeru do režimu smerujúceho dopredu nenastane skôr, ako na to príde čas
  • magnety na popruhoch uľahčujúce vkladanie dieťaťa do auta - pásy Vám nezavadzajú

Hodnotenie autosedačky Nuna Pruu z nášho pohľadu

Pruu je výborná voľba pre rodiča, ktorý hľadá bezpečnú autosedačku a dôraz kladie aj na použité materiály. Častokrát po produktoch Nuna siahajú rodičia, ktorých deti majú citlivú pokožku.

Čo sa týka technického riešenia, tak pri sedačke je dominantný rozsah naklápania - dá sa napolohovať do skutočne výrazného ľahu - to zabezpečuje kompatibilitu s väčšinou vozidiel. Pri správnom nastavení sedačky je minimalizované riziko padania hlavičky ak dieťa zaspí.

Nuna Pruu má aj výborne nastavenú cenu - vzhľadom ku kvalite materiálov a bezpečnostných vlastností sa jedná o autosedačku s výborným pomerom cena/kvalita.

Určite túto autosedačku odporúčame, pokiaľ hľadáte prémiovú kvalitu a bezpečnosť.