141 položiek celkom
Záhlavník z pamäťovej peny Bambus
Záhlavník z pamäťovej peny Bambus
Externý sklad - dodanie do 3 pracovných dní
€9,90

Detský záhlavník CuddleCo z pamäťovej peny pre podporu hlavy, krku a chrbtice pre pohodlné cestovanie.

Kód: 5060295842957BD
Podsedák Bomimi Sofi
Podsedák Bomimi Sofi
Externý sklad - dodanie do 4 pracovných dní
€25

Ľahký detský podsedák s príjemným polstrovaním pre deti od 15 do 36 kg. Pútanie do vozidla pomocou 3-bodových pásov.

Kód: BO1809GRY
Podsedák Petite&Mars Optimus
Novinka
€29,95–15 %
Podsedák Petite&Mars Optimus
Externý sklad - dodanie do 4 pracovných dní
od €25,46
Kód: 951872AGS
Podsedák Nania Topo Comfort Paw Patrol blue
Podsedák Nania Topo Comfort Paw Patrol blue
Externý sklad - dodanie do 3 pracovných dní
€28,07
Kód: 33828CA
Podsedák Nania Topo Comfort Paw Patrol pink
Podsedák Nania Topo Comfort Paw Patrol pink
Externý sklad - dodanie do 3 pracovných dní
€28,07
Kód: 33827CA
Podsedák Nania Dream
Podsedák Nania Dream
Externý sklad - dodanie do 3 pracovných dní
€29,65
Kód: 41833CA
Podsedák Chicco Quasar Plus
Podsedák Chicco Quasar Plus
Externý sklad - dodanie do 4 pracovných dní
€29,90
Kód: 60893.5907AGS
detsky podsedak caretero leo cierny
€33,90

Komfortný detský podsedák v kvalitnom vyhotovení. Podsedák je širší pod zadočkom ako väčšina modelov a je príjemne polstrovaný.

Kód: 523CA157
Podsedák Nania Topo Easyfix Tech Kód: 204218AGS
Podsedák Bomimi SIGIfix
Podsedák Bomimi SIGIfix
Externý sklad - dodanie do 4 pracovných dní
€37

Praktický podsedák do auta pre deti od 22 do 36 kg s možnosťou pútania do auta na Isofix.

Kód: BO1919DEN
Podsedák Nania Dream Luxe Cars 2020
Podsedák Nania Dream Luxe Cars 2020
Externý sklad - dodanie do 3 pracovných dní
€38,24
Kód: 41835CA
Podsedák do auta Graco Connext
€41,99

Isofixový podsedák do auta v modernom prevedení! Graco Connext je obľúbený podsedák, ktorý do auta prichytíte pomocou Isofix úchytiek. Drží tak na mieste a...

Kód: 3175.002
Hore
Ďalšie produkty

Našu ponuku autosedačiek a príslušenstva nájdete aj na našom novom špecializovanom e-shope autosedackovo.sk

autosedačky

Autosedačka - povinná výbava každého dieťatka

Cestovanie s deťmi je súčasťou života všetkých rodičov. Je dôležité, aby bolo cestovanie automobilom bezpečné a pohodlné pre Vás a aj Vaše dieťatko. Práve preto môžete v našej ponuke nájsť veľké množstvo kvalitných autosedačiek a príslušenstva, ktoré určite poslúžia k Vašej spokojnosti.

#showmore#

Autosedačky v našej ponuke sú v rozsahu od narodenia až do hmotnosti 36 kg. V rámci nových nariadení u nás nájdete samozrejme aj autosedačky normy ECE R 129 - označovanú aj ako i-size. Veľkej popularite sa tešia aj otočné autosedačky, ktoré môžete používať v smere aj protismere jazdy vozidla.

Výber autosedačky - ako na to

Naše bohaté skúsenosti z kamennej predajne

Pri výbere autosedačky je dobré obrátiť sa na obchod, kde si ju môžete vyskúšať - ideálne aj do automobilu. Mali by ste ju vyberať spolu so svojim dieťatkom. Všímať si ergonómiu polohy v sede, prípadne sklon sedačky po napolohovaní. Častokrát majú autá rôzne sklony sedákov, ktoré ovplyvňujú výsledný sklon po napolohovaní.

U nás na predajni v Považskej Bystrici si autosedačku môžete vyskúšať aj do svojho vozidla. Samozrejmosťou je predvedenie správneho pútania a bezpečnej manipulácie s autosedačkou. Autosedačku Vám do auta radi aj nainštalujeme.

Na výber nájdete množstvo najobľúbenejších modelov pre všetky vekové kategórie detí.


Kategórie detských autosedačiek:

Pri ponuke autosedačiek sa môžete stretnúť s týmito základnými skupinami v závislosti na hmotnosti dieťatka. Tieto autosedačky sú schválené normou ECE R 44:

  • Skupina 0 - klasická autosedačka pre novorodencov, ľudovo nazývaná vajíčko. Je pre deti od narodenia do 10 kg hmotnosti. Autosedačka je vždy osadená v protismere jazdy. Býva vybavená 3-bodovými alebo 5-bodovými bezpečnostnými pásmi.
    Pútať sa môže pomocou pásov alebo v kombinácii s Isofixovou základňou. Tá uľahčí pútanie - autosedačku jednoducho nakliknete na základňu bez potreby používania pásov vozidla.
  • Skupina 0+ - platí to isté ako u skupiny 0. Tieto autosedačky majú vyššiu nosnosť - sú do 13 kg. Reálne sa využíva do cca 1 až 1 a štvrť roka.
  • Skupina 1 - Autosedačka pre deti od 9 do 18 kg. Táto autosedačka sa do auta púta pomocou 3-bodového pásu, prípadne systémom Isofix. Má možnosť polohovania sklonu, zväčša je vybavená výškovo nastaviteľnou opierkou hlavičky. O bezpečnosť sa starajú 5-bodové bezpečnostné pásy. Vekovo ich môžeme zaradiť pre deti od 1 do cca 4 rokov.
  • Skupina 2 a 3 - tieto autosedačky sú určené pre deti do 36 kg. Tieto autosedačky už nemajú vlastné bezpečnostné popruhy, ale dieťa sa púta pomocou 3-bodového pásu vozidla, ktorý je vedený cez vodítka na to určené - zabezpečia optimálne vedenie pásov. Zväčša sú bez možnosti polohovania sklonu. Spadajú sem aj podsedáky - tie sú odporúčené pre deti od cca 135 cm výšky postavy. Štandarný vek na ich použitie je cca od 4 rokov do 12 rokov.

Pri autosedačkách sa môžete stretnúť aj s kategorizáciou podľa výšky. Jedná sa o autosedačky spĺňajúce normu ECE R 129. Tieto autosedačky musia spĺňať aj prísnejšie bezpečnostné testy a sú teda bezpečnejšie. Musia byť vybavené systémom Isofix na pútanie do vozidla a konštrukčne musia mať dodatočnú ochranu proti bočnému nárazu. Bežné kategórie podľa výšky:

  • od 40 do cca 80 cm - sú to vlastne autosedačky kategórie 0+, teda vajíčka. Maximálna výška sa môže líšiť podľa modelov. Niektoré sú do 76 cm. Každý model je touto informáciou označený. Vekovo sa pohybujeme od narodenia do cca 1 roka.
  • od 76 do 105 cm - autosedačky pre deti od cca 1 roka do 4 rokov. Je to kategória vlastnosťami podobná supine 1.
  • od 100 do 150 cm - autosedačky od cca 3,5 roka do 12 rokov. Je to kategória vlastnosťami podobná supine 2-3.

Stretnúť sa môžete aj s autosedačkami od 40 do 105 cm, prípadne od 60 do 105 cm. Jedná sa zväčša o otočné autosedačky, ktoré sú momentálne veľmi obľúbené.


Spôsob pútania detských autosedačiek do auta

Na výber máte z 2 typov pútania autosedačiek do automobilu. Základným môžeme nazvať pútanie pomocou 3-bodového pásu vozidla. Výhodou tohto typu je, že autosedačku nainštalujete do hociakého automobilu - hlavne do starších ročníkov, ktoré nemusia mať vo výbave Isofixové úchyty. Tieto autosedačky sú bezpečné, ale musia byť pripútané správnym spôsobom - len vtedy plnia svoju funkciu plnohodnotne a fungujú ako od nich očakávame. Čo i len nejmenšia chyba pri inštalácii môže mať pri nehode fatálne následky.

autosedacky putanie na pas

Pútanie pomocou pásov je stále in. Dôležité je správne pútanie do vozidla

Dnes vyhľadávanejším a bezpečnejším je pútanie pomocou systému Isofix. Ten vznikol kvôli zjednodušeniu pútania. Viacstupňové overenie správnej inštalácie skontroluje, či je autosedačka bezpečne nainštalovaná. Pokiaľ spravíte chybu pri inštalácii, tak na kontrolných prvkoch uvidíte, že niečo je nesprávne. Ak chcete autosedačku pripevniť pomocou systému Isofix, musí ním byť automobil vybavený.

autosedacky putanie na isofix

Pútanie na systém Isofix minimalizuje nesprávne pútanie do vozidla

DODANIE TOVARU
DODANIE TOVARU
Tovar označený "skladom" odosielame obratom po prijatí objednávky.
DOPRAVA ZADARMO
DOPRAVA ZADARMO
Pri nákupe nad 59,99€ cvakneme za Vás dopravu my.
KAMENNÁ PREDAJŇA
KAMENNÁ PREDAJŇA
Od roku 2016 prevádzkujeme kamennú predajňu. Nájdete nás v Považskej Bystrici.