Zopa Breeze - podložky proti poteniu

Podložka Zopa Breeze a jej inštalácia do autosedačky

Česká Zopa predstavila nové farebné prevedenia obľúbených podložiek do autosedačiek. Tieto podložky s označením Breeze sú funkčným doplnkom, ktorý spríjemňuje cestovanie deťom v autosedačke počas teplých letných dní.

Ako to funguje?

Spodná strana podložiek je zo špeciálnej 3D tkaniny. Tá zabezpečí, aby medzi dieťaťom a sedacou časťou autosedačky bol odvetraný priestor - dieťa váhou nepretlačí 3D štruktúru tkaniny. V tejto "prevzdušnenej vrstve" s hrúbkou cca 5 mm je zabezpečená cirkulácia vzduchu popod dieťa. Vďaka tomu je zabezpečený odvod vlhkosti (potu) z chrbátika dieťaťa. Podložka určite nezastaví potenie - to by bol zázračný nástroj. No zníži jeho mieru a výrazne urýchli vyschnutie miesta na sedenie. Nakoľko sme tieto podložky používali, dovolím si odhadnúť, že zníženie potivosti mohlo byť na úrovni cca 30%.

Spodná časť podložky Zopa Breeze- ktorá zabezpečuje odvetrávanie

Aké sú typy podložiek?

Tieto podložky sú dostupné v troch veľkostných vyhotoveniach. Závisí od aktuálnej veľkosti autosedačky, ktorú používate.

PODLOŽKY ZOPA BREZE DO VAJÍČKA

Tieto sú vhodné do najmenších autosedačiek - teda do vajíčok. Bez problémov sadne do vajíčok s 3 aj 5-bodovými pásmi. Ak máte vajíčko s výškovo nastaviteľnou opierkou hlavičky, nie je problém ani to. Vďaka zúženému strihu v oblasti pod hlavičkou bude podložka pasovať aj tu.

PODLOŽKY ZOPA BREZE DO POKRAČOVACÍCH AUTOSEDAČIEK

Táto veľkosť je vhodná pre autosedačky, ktoré sa používajú po vajíčku. Sp teda kompatibilné s posmernými aj s protismernými autosedačkami, ktoré sú pre deti s výškou postavy do cca 100 cm. Samozrejmá je aj kompatibilita s otočnými autosedačkami.

PODLOŽKY ZOPA BREZE DO AUTOSEDAČIEK 15-36 KG (100 - 150 cm podľa i-Size kategórií)

Táto veľkosť je určená pre najväčšie autosedačky. Podľa staršieho značenia sú to autosedačky od 15 do 36 kg a podľa novšej normy nesú označenie od 100 do 150 cm. Podložky sú vhodné vďaka otvoru aj pre autosedačky, ktoré majú medzi nohami tzv. 4-tý vodiaci bod pásov.