Graco Myavo - hit letnej sezóny?

Aj napriek tomu, že máme druhú polovicu mája a teploty nám moc neprajú, dopyt po cestovných kočíkoch je vysoký. Pre tento rok spoločnosť Graco na SK a CZ trhu prišla s novým modelom s názvom Myavo. Jeho predaj odštartoval v marci a za tak krátku dobu si našiel kopec spokojných zákazníkov. Poďme sa teda pozrieť na jeho prednosti.

Graco Myavo - kočík ideálny na leto

Graco Myavo - prečo má takú super cenu?

Určite je jedným z hlavných lákadiel na kúpu tohto kočíka je jeho cenovka. Produkty značky Graco sú cenovo vždy veľmi zaujímavé. Prečo je tomu tak? Jedná sa o najväčšieho výrobcu detského príslušenstva na svete - primárne je Graco zamerané na americký trh. No vždy sa nájde pár produktov, ktoré sú zaujímavé pre Európsky trh. A Myavo je voľba, ktorú Graco určite neľutuje. Obzvlášť v SK a CZ končinách je športový kočík do 200 € pomerne často vyhľadávaným artiklom.

Technické údaje

Nosnosť

Pri kúpe kočíka dnes pomerne často prikladajú rodičia dôraz na nosnosť. Strenúť sa môžeme s kočíkmi, ktoré sú schválené podľa dvoch noriem a tie určujú jeho nosnosť. Štandardne sme zvyknutí na nosnosť 15 kg na dieťa. No a potom sú kočíky, ktoré majú nosnosť do 22 kg - to aj prípad modelu Myavo. Prvá misia je teda splnená - nosnosť 22 kg ocení nejedna mamička.

Rozmery a možnosti polohovania

Kočík je už na prvý "omak" ľahučký a jednoducho sa s ním manipuluje. Hmotnosť 5,8 kg je v tejto kategórii rozhodne zaujímavá a radí sa medzi do skupiny veľmi ľahkých kočíkov. Aj napriek nízkej váhe kočík pôsobí pevným dojmom a aj pri zaťažení sa chová stabilne a predvídavo. Tieto vlastnosti sú dosiahnuté vďaka jednoduchej konštrukcii s minimom pohyblivých spojov, čo konštrukcii dáva dostatočnú tuhosť. Na kľudnom jazdnom prejave majú svoj podiel aj pomerne veľké kolesá s priemerom 17,5 cm.

Sedacia časť je priestranná. Vďaka popruhovému systému polohovania môžete chrbtovú opierku plynule nastaviť do akejkoľvek polohy - až do polohy na ležanie. Opierka nožičiek je jednoduchá - umožňuje 2 polohy nastavenia.

Napolohovaním do ľahu získate plochu na ležanie s dĺžkou 84 cm, čo je v tejto kategórii slušný výkon. Samostatná chrbtová opierka má dĺžku 50 cm tento rozmer oceníte aj u väčších detí, ktorým poskytne dostatočnú oporu pri sedení.

Graco Myavo ľahko napolohujete aj do ľahu

Skladanie

Výhodou tohto kočíka sú určite rozmery a tvar po zložení. Zložiť sa dá jednoducho aj jednou rukou, takže to hravo zvládnete aj s dieťaťom na rukách. A keďže je kočík skutočne ľahký, tak ho hravo šupnete do kufra automobilu a nezaberie príliš veľa miesta.

Rozmery po zložení sú:

 • 75 x 28 x 52 cm (dĺžka x výška x šírka)

Graco Myavo ponúka po zložení veľmi kompaktný rozmer

Materiály

Sedacia časť aj strieška kočíka sú z polyesteru. Strieška je z na dotyk veľmi príjemnej tkaniny s výbornou priedyšnosťou. Striešku aj sedaciu časť (textilné časti kočíka) je možné zdemontovať a oprať (odporúčame jemný program na 30°C).

Kolesá sú z polyuretánovej peny s jemným dezénom. Konkurenčné modely majú zväčša menší priemer. Graco je vďaka tomu fajn ovládateľný aj v ľahšom teréne - aj keď prioritne je určený na spevnené povrchy.

NAŠE HODNOTENIE KOČÍKA GRACO MYAVO:

PLUSY

 • nosnosť 22 kg
 • hmotnosť len 5,8 kg
 • kolesá s priemerom 17,5 cm (nadštandard oproti konkurencii)
 • stabilná a pevná konštrukcia
 • možnosť polohovania do ľahu - popruhový systém
 • 5-bodové pásy zapínania dieťaťa
 • skladanie 1 rukou
 • kompaktný rozmer po zložení
 • pláštenka v cene kočíka
 • možnosť opratia textilných častí
 • priestranný nákupný košík
 • cena

MÍNUSY

 • predné kolesá bez možnosti aretácie (využíva sa v náročných terénnych podmienkach)
 • plastové madlo dieťaťa
 • penové madlo rodiča

ZÁVEREČNÝ VERDIKT

Kočík Graco Myavo rozhodne treba brať vážne. Za cenu v akej sa predáva sa jedná o celkom šikovný prepravný prostriedok. Cíti sa výborne a je aj určený hlavne na spevnené povrchy. Vďaka jeho nízkej hmotnosti a kompaktným rozmerom je vhodný aj na cestovanie, výlety, či dovolenky. Častokrát je využívaný aj pre deti, ktoré v kočíku už nespávajú, no nezvládnu dlhé výlety na nožičkách. Ak teda hľadáte kočík s cenovkou pod 200 €, ktorý bude slúžiť hlavne na rýchle presuny z bodu A do bodu B, tak Myavo rozhodne odporúčame.

A nezabudnite v našej ponuke preskúmať aj tieto kategórie: