Od narodenia do 18 kg

Najpredávanejšie

Autosedačka Avionaut Aerofix
Autosedačka Avionaut Aerofix
Dodanie do 4 dní
Kód: AV350N-AF04
 
€268,85
Autosedačka Maxi Cosi Pearl Smart i-Size
€222,69 –8 %
Autosedačka Maxi Cosi Pearl Smart i-Size
Dodanie do 4 dní
Kód: 8796671120MC
Pôvodne: €222,69  (–8 %)
€204,87
Autosedačka Maxi Cosi Pearl 360
€334,23 –8 %
Autosedačka Maxi Cosi Pearl 360
Dodanie do 4 dní
Kód: 8045671110MC
Pôvodne: €334,23  (–8 %)
€307,49
35 položiek celkom
Autosedačka Nania Cosmo Sp
ZADARMOZADARMO
od €80,54
Kód: 41827CA
Autosedačka Graco Extend
+ Darček zdarma
€139

Autosedčka Graco Extend je vhodná pre deti od narodenia do 18 kg. Umožňuje používať autosedačku v oboch smeroch jazdy. V protismere ju môžete využívať...

Kód: 3189.001
Autosedačka Joie Steadi
+ Darček zdarma
€169

Detská autosedačka od 0 do 18 kg (cca do 4 rokov). Umožňuje osadenie v smere aj v protismere jazdy s jednoduchou obsluhou.  Protismerná jazda je v tejto...

Kód: 3139.005
Autosedačka Graco Ascent
+ Darček zdarma
Autosedačka Graco Ascent
Externý sklad - dodanie do 4 pracovných dní
€179

Autosedačka pre deti s výškou od 40 do 105 cm. Dá sa jednoducho nakliknúť na Isofixovú základňu Graco Isofamily Base (dokupuje sa samostatne). Umožňuje...

Kód: 3193.001
Autosedačka Britax-Römer First Class Plus
+ Darček zdarma
Autosedačka Britax-Römer First Class Plus
Externý sklad - dodanie do 3 pracovných dní
€179,90

Autosedačka od narodenia do 18 kg s možnosťou osadenia v smere aj protismere jazdy. Jednoduchá inštalácia pomocou 3-bodového bezpečnostného pásu. V cene...

Kód: 4000984139334BD
Autosedačka Maxi Cosi Pearl Smart i-Size
+ Darček zdarma
€222,69 –8 %
€204,87

Autosedačka pre deti od 76 do 105 cm výšky postavy (cca od + mesiacov do 4 rokov). Autosedačka sa do auta inštaluje pomocou Isofixovej základne, ktorá sa...

Kód: 8796671120MC
Autosedačka Graco Turn2Me
+ Darček zdarma
Autosedačka Graco Turn2Me
Externý sklad - dodanie do 4 pracovných dní
€249

Detská autosedačka od narodenia do 18 kg. Umožňuje osadenie v smere aj v protismere jazdy s jednoduchou obsluhou a s možnosťou otáčania o 360°. Protismerná...

Kód: 3194.001
Autosedačka Zopa Protect I-Size
+ Darček zdarma
Autosedačka Zopa Protect I-Size
Momentálne nedostupné
od €259

Otočná autosedačka o 360° s možnosťou polohovania a jednoduchou manipuláciou. Zopa Protect bola navrhnutá tak, aby vyhovovala veľkému množstvu zákazníkov -...

Kód: 8595114416431BD
Autosedačka Avionaut Aerofix
+ Darček zdarma
€268,85

Autosedačka pre deti s výškou od 67 do 105 cm. Autosedačku môžete do automobilu pripevniť pomocou Isofixovej základne Avionaut IQ - dokupuje sa samostatne....

Kód: AV350N-AF04
Autosedačka Petite&Mars Reversal II Isofix
+ Darček zdarma
Autosedačka Petite&Mars Reversal II Isofix
Externý sklad - dodanie do 4 pracovných dní
€269,95

Bezpečná autosedačka s novorodeneckou vložkou vhodná pre deti od narodenia do 18 kg. Otočná o 360° a s pútaním na Isofix.

Kód: 802902AGS
Hore
Ďalšie produkty

Vitajte v obľúbenej kategórii autosedačiek. Môžete tu nájsť autosedačky, ktoré sú vhodné od narodenia až do 18 kg, respektíve do 105 cm (pri autosedačkách, ktoré spĺňajú i-Size normu sa udáva výškový rozsah využitia). V praxi sú teda využiteľné do veku cca 4 rokov.

Tieto autosedačky sú charakteristické tým, že umožňujú dieťa voziť v protismere jazdy a väčšina z nich sa dá neskôr využiť aj v smere jazdy (v rámci bezpečnosti je odporúčené voziť deti v protismere jazdy do 15 mesiacov veku).

#showmore#

Od úplného narodenia tieto autosedačky podľa našich skúseností využíva niečo do 10% rodičov. Tí zväčša najskôr siahnu po vajíčku pre jeho praktickosť v prenášaní spolu s dieťatkom. Potom prechádzajú na túto väčšiu autosedačku vo veku niekde medzi 4-8 mesiacom života. Ale samozrejme, dajú sa bezpečne používať aj pre najmenšie detičky.

Bezpečná jazda v protismere

Autosedačky z tejto kategórie je väčšinou možné osadiť v oboch smeroch (v smere aj protismere jazdy). Dajú sa do automobilu pútať buď pomocou Isofix-u, alebo 3-bodovým pásom vozidla.

Pútanie autosedačiek kategórie 0-18 kg do vozidla:

Autosedačky tejto kategórie majú viac spôsobov pútania do vozidla. Ideálne je vybrať si, ktorý Vám najviac vyhovuje. Autosedačku budete totižto využívať viac rokov a užívateľský komfort je teda veľmi dôležitý.

  • pútanie pomocou systému Isofix v obch smeroch jazdy - takto sa pútajú autosedačky z najvyššej triedy. Autosedačka je spojená so základňou a je možné ju otáčať dokola o 360°. Je to skvelé, nakoľko Vám to pomôže aj pri vkladaní a vyberaní dieťatka z automobilu. Autosedačka je spojená s autom pomocou konektorov Isofix a dodatočne je fixovaná buď opornou nohou do podlahy, alebo TopTether pásom.
  • pútanie pomocou pásu vozidla a systémom Isofix - tieto autosedačky sa dajú osadiť v protismere jazdy pomocou pásu vozidla. V smere jazdy sa potom pútajú kombináciou Isofix-u s fixačným Top-tether pásom. Autosedačka sa nedá otáčať o 360°, ale dá sa v smere a protismere len osadiť do vozidla.
  • pútanie pomocou pásu vozidla - autosedačka sa v tomto prípade púta len 3-bodovým pásom vozidla a je možné ju používať v oboch smeroch jazdy. Netreba sa vôbec báť - tieto autosedačky sú veľmi bezpečné, ak sú pripútané správnym spôsobom.

Bezpečnostné popruhy autosedačiek do 18 kg

Všetky autosedačky tejto kategórie sa používajú po celú dobu s 5-bodovým bezpečnostným pásom. Je dôležité, aby boli popruhy vždy správne dotiahnuté.

Výhody vozenia detí v protismere jazdy

Dieťa otočené v protismere jazdy je výrazne viac chránené pred poranením krčnej chrbtice počas preťažení, ktoré vo vozidle vznikajú pri prudkom spomalení. Spoločnosť BeSafe vyhodnotila výsledky na základe svojej štúdie a dospela k záveru, že vozenie detí v protismere jazdy je 5x bezpečnejšie ako v smere jazdy vozidla. Je to z dôvodu, že pri nehodách, kde boli deti otočené v smere jazdy, bolo evidovaných 5-násobne viac zranení chrbtice ako pri protismernej orientácii.

Ideálne je dieťa voziť v protismere jazdy aspoň do veku 15 mesiacov. Do tohto veku tvorí hmotnosť hlavičky voči telu pomerne veľkú časť celkovej váhy a celý pohybový aparát je náchylnejší na zranenia pri veľkých preťaženiach.

Dva krát meraj a raz rež - skúsiť si autosedačku je fajn

Keďže túto autosedačku budete používať niekoľko rokov, tak je fajn si ju vyskúšať či už do auta, prípadne na predajni z hľadiska používateľského komfortu a samozrejme z hľadiska ergonómie pre dieťatko. U nás si autosedačku môžete vyskúšať bez problémov a radi vám ju do auta aj bezpečne nainštalujeme. Pokiaľ to k nám máte ďaleko, neváhajte nás kontaktovať a radi Vám individuálne pomôžeme pri výbere s ohľadom na Vaše požiadavky. Predaju autosedačiek sa venujeme od roku 2016 a vieme tak odborne poradiť s výberom.

DODANIE TOVARU
DODANIE TOVARU
Tovar označený "skladom" odosielame obratom po prijatí objednávky.
DOPRAVA ZADARMO
DOPRAVA ZADARMO
Pri nákupe nad 59,99€ cvakneme za Vás dopravu my.
KAMENNÁ PREDAJŇA
KAMENNÁ PREDAJŇA
Od roku 2016 prevádzkujeme kamennú predajňu. Nájdete nás v Považskej Bystrici.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie