Autosedačka Zopa Spinfix

Kód: 8595114409365BD
Neohodnotené
Značka: ZOPA
€244,90 –10 % €220,41

Zvoľte variant

Otočná autosedačka o 360° s upevnením do auto pomocou systému Isofix.

Detailné informácie

Farba: Foggy Grey
Skladom | 8595114409365BD
€244,90
€220,41
Farba: Jester Red
Skladom | 8595114409334BD
€244,90
€220,41

Podrobný popis

Autosedačka Zop Spinfix - otočná autosedačka do 105 cm

Autosedačka pre deti od narodenia do 105 cm. Odporúčané využitie je ako autosedačka nadväzujúca na vajíčko. Otáčať sa dá o 360° - sedacia časť musí byť vtedy naklonená do polohy na sedenie. O komfort sa postará výškovo polohovateľná opierka hlavičky. Autosedačka je ideálna na každodenné používanie.

Autosedačka SPINFIX rozšírila portoflio I-Size modelov značky Zopa. Vďaka vystuženému korpusu a deformačným zónam obstála v náročných testoch nielen čelného, ale aj bočného nárazu. Okrem bezpečnostných prvkov vyniká tento model tiež unikátnou vlastností, možno ju v aute otáčať o 360 °. Táto funkcia umožňuje rodičom sa rozhodnúť, či chcú dieťa od pätnástich mesiacov voziť po alebo proti smeru jazdy (protismere jazdy až do 105 cm, tj. cca 4 rokov).

Funkcia otáčania výrazne uľahčuje pútanie detí do autosedačky. Rodič si ju jednoducho otočí do “nástupnej polohy” smerom k dverám a pohodlne pripúta dieťa. Vďaka tejto polohe má prehľad, či sú pásy správne umiestnené, nepretočené a utiahnuté. Je takmer nemožné urobiť pri pútanie chybu, čo prispieva k väčšej bezpečnosti jazdy.

Možným chybám pri pútanie zabraňujú ďalšie bezpečnostné prvky ako isofix, ktorým sa autosedačka pripevňuje do auta, a podperná noha. Vďaka všetkým spomínaným vlastnostiam, sa autosedačka SPINFIX radí medzi TOP modely autosedačiek vo svojej triede a cenovej úrovni.

Možno ju používať od narodenia, ale ideálne je ako pokračujúci autosedačka nadväzujúce na vajíčko, ktorá deťom vydrží až do 105 centimetrov.

Hlavné vlastnosti autosedačky Zopa Spinfix

  • Od narodenia do 105cm (skupina 0+, 1)
  • Spĺňa normu ECE R129 i-Size
  • Inštalácie pomocou Isofix a oporné nohy
  • Otočná o 360 °
  • Možnosť jazdy v protismere až do 105cm
  • Možnosť jazdy po smere (od 15tich mesiacov)
  • Nástupná poloha otočením do dverí
  • Novorodenecká vložka

i-Size

Je pre vás bezpečie na cestách dôležité? Pre nás je prioritou! Preto sme vytvorili autosedačku, ktorá spĺňa najvyššie Európsku normu ECER 129, takzvanú i-SIZE. Aby získala schválenie pre túto normu, prešla náročným testovaním v Európskych laboratóriách, kde bola testovaná nielen na čelné, ale aj bočný náraz.

Jazda v protismere až do 4 rokov

Autosedačka SPINFIX umožňuje jazdu v protismere nielen do 15 mesiacov, ale až do 105 cm (približne 4 rokov) dieťaťa. Ide hlavne o ochranu krčnej chrbtice, ktorá je predovšetkým u bábätiek a batoliat veľmi krehká. Pri čelnom náraze počas jazdy po smere by mohlo dôjsť k prudkému natiahnutiu krku smerom dopredu a ľahkému spôsobenie zranenia. Vozte teda svoje deti čo najdlhšie v protismere jazdy a umožnite im tým najvyššiu možnú ochranu.

ISOFIX

Autosedačka SPINFIX sa upevňuje pomocou Isofix, ktorý zaručuje jednoduchú, pevnú a 100% správnu inštaláciu autosedačky. Bezpečnosť sa zvyšuje vďaka pevnému spojeniu medzi autosedačkou a vozidlom.

Oporná noha

Je to prvok, ktorý v prípade nárazu znižuje silu pohybu vpred a chráni tak vaše dieťa. Minimalizuje pohyb a otáčanie autosedačky. Oporná noha je výškovo nastaviteľná. Správnu inštaláciu na podlahe vozidla signalizuje indikátor.

Rotácia o 360°

Inovatívny otočný mechanizmus autosedačky SPINFIX prináša hneď niekoľko výhod. Autosedačku možno jednoducho otočiť po alebo proti smeru jazdy, výhodná je aj tzv. Nástupné poloha, pri ktorej sa autosedačka otočí k dverám a ľahko do nej usadíme a pripútame dieťa.

Jednoduché polohovanie

Autosedačka SPINFIX umožňuje 4 pozície polohovanie. Pri jazde v protismere (od narodenia do 105 cm) odporúčame používať pozíciu takmer v úplnom ľahu, ktorá je pre najmenšie deti veľmi pohodlná a bezpečná. Pri jazde v smere (od 15 mesiacov) je možné používať až 3 polohovacie pozície.

Novorodenecká vložka

Autosedačka SPINFIX myslí na pohodlie tých najmenších. Vytvorili sme preto špeciálne tvarovanou novorodeneckú vložku, ktorá zaisťuje pohodlie a bezpečnosť od narodenia do 3 až 5 mesiace.

5 bodový pás

Zaistí najvyššiu možnú ochranu a stabilitu dieťaťa v autosedačke. V prípade nehody bezpečnostný pás rozloží silu nárazu do 5 bodov - dva na ramenách, dva na bedrách a jeden na spone medzi nohami. Chráni tak vaše dieťa pri náraze z akejkoľvek strany aj pri úplnom pretočení vozidla.

Bezpečnostný oblúk

Zvyšuje stabilitu, zabraňuje naklonenie sedačky v prípade nárazu a zaisťuje zväčšenie priestoru v oblasti nôh vášho dieťaťa pri jazde v protismere.

Praktický poťah

Na cestách s deťmi sa môžu prihodiť rôzne príhody, pri ktorých sa autosedačka zašpiní. Navrhli sme preto rýchlo odnímateľný poťah, ktorý možno ľahko umyť, a vy tak skoro môžete bez starostí pokračovať v ceste.

Dodatočné parametre

Kategória: Od narodenia do 18 kg
? Hmotnosť dieťaťa: 0-18 kg
? Isofix: áno
? Možnosť naklápania: Áno
? Orientácia autosedačky: V smere aj protismere jazdy
? Schválená podľa: ECE R129
? Spôsob otáčania: O 360°
? Upevnenie do vozidla: Na isofix
? Výška dieťaťa: 40-105 cm
Pútanie dieťaťa: 5-bodový pás
Vlastnosti: Snímateľný poťah, výškovo nastaviteľná opierka hlavičky, vyberateľná novorodenecká vložka, integrovaná bočná ochrana
Hmotnosť: 14,8 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: